Çamlıca koleji ilkokul kademesinde en büyük odak noktamız öğrencilerimize ‘öğrenmeyi’ öğretebileceğimiz bir eğitim süreci oluşturmaktır. Öğrenebilmek için önce merak duygusunun tetiklenmesi, ardından ilgi oluşan konuda gerekli bilgiye ulaşabilmenin yollarının öğretildiği eğitim sistemimizde ihtiyaca göre deney, gözlem, araştırma, grup çalışması gibi yöntemler kullanarak öğrenciye bilgiye giden yollar ve yöntemler öğretilmektedir. Bu kapsamda derslerimiz öğrencilerin ‘sürekli oturup dinleyen’ konumunda değil ‘araştırmacı’ konumunda olduğu, öğrenci merkezli, her öğrencinin söz hakkı alabileceği şekilde kurgulanmıştır. 

Okulu seven ve okulda mutlu olabilen öğrencilere sahip olmak için öğrencilerimize sosyal hayatın ve birlikte yaşamanın kuralları öğretilirken sert ve sınırlayıcı bir dil yerine pozitif disiplin anlayışıyla yaklaşılmaktadır.

Şanlıurfa’nın en büyük yeşil alanına sahip  okullardan biri olan okulumuzda çocukların potansiyellerini keşfetmeleri için çeşitli alanlar ve atölyeler bulunmaktadır. Öğrencilerimiz Binicilik, Okçuluk, Futbol, Basketbol, voleybol ve daha birçok eğitimi, ihtiyaca uygun hazırlanmış yeşil alanlarda deneyimlemektedir. Ayrıca okulumuzda Tasarım, İngilizce, Görsel sanatlar,Müzik ve daha birçok atölye bulunmaktadır.

Düşünen, mantık yürüten, eleştiren, sorgulayan, esnek,  teknolojik yeniliklere hakim ve üretken bir öğrenci profili oluşturmak için beceri odaklı eğitimlerimizle öğrencilerimizi yarınlara hazırlamayı hedeflemekteyiz..

WeCreativez WhatsApp Support
Hoş Geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?