Çamlıca Koleji bireyselleştirilmiş eğitim anlayışıyla öğrencilerin seviyelerine uygun eğitim vererek, eksiklerini birebir derslerle tamamlar.Çamlıca Koleji Ortaokulunda etüt saatleri, rutinin bir parçasıdır.

Eğitim-öğretim yılı başında planlanan yıllık sınav takvimi ile öğrencilerin, deneme sınavları sonucunda düzenli olarak takiplerinin yapılması sağlanmaktadır. Deneme Sınavı analizleriyle öğrencinin durumu ilgili branş öğretmenleri ve rehberlik servisi tarafından değerlendirilir ve gerekli tedbirler alınır.

Çamlıca.net bilişim sistemiyle ödevlendirmeler, duyurular, mesajlar, deneme sonuçları, revir sağlık uygulamaları, rehberlik envanter sonuçları, sosyal etkinlik katılımları ve devamsızlıklar gibi bir çok alanda veli-okul iletişimi sistemsel olarak ilerler.Aileye iletilmesi gereken tüm bilgiler sisteme girilerek öğrencinin akademik başarısı veli, öğrenci ve öğretmen için şeffaf ve bütüncül olarak gözlemlenebilmektedir.

Danışman öğretmen sistemiyle her sınıfın sorumlu danışman öğretmeni bulunmaktadır. Danışman öğretmen düzenli olarak aile ile iletişim sağlayarak öğrencinin sınıf içindeki sosyal ilişkileri ve akademik başarısı ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmaktadır..

Şanlıurfa’nın en büyük bahçesine sahip okullarından biri olan Çamlıca Koleji'nde sosyal etkinlikler ve spor faaliyetler için gerekli imkanlar sağlanmaktadır. Bunun neticesinde her yıl ortaokul kademesindeki öğrencilerimiz de İl genelinde yapılan spor müsabakalarından ödüllerle dönmektedir.

Bir Arge çalışması olan ‘Çamlıca TV’ projesiyle kamera karşısına çıkan öğrenciler, özgüven kazanma ve kalabalık önünde konuşma yapmaya dair sosyal becerilerini geliştirmektedir.

Akademik ve sosyal gelişimlerinde her zaman destekçisi olduğumuz öğrencilerimiz her yıl LGS de iyi dereceler yaparak hayallerine ve hedeflerine bir adım daha yaklaşırken bize de emeklerimizin karşılığını görmenin haklı gururunu yaşatmaktadırlar.

WeCreativez WhatsApp Support
Hoş Geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?