Mehmet ERCAN

Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Çamlıca Koleji; çocuklarımızın daha iyi yetişmesi konusunda duyduğu kaygılarla yola çıkmış, eğitime gönül vermiş bir ekibin çabasının, emeğinin filizlendiği, boy verdiği ve meyveye durduğu bir bahçenin adıdır.

Çamlıca Koleji; öğrencilerin seveceği, velisi, öğretmeni, çalışanları mutlu bir okul hedefiyle yola çıkmıştır. Şunun farkındayız ki severek gitmediğiniz bir okulda mutlu olamaz, mutlu olamadığınız bir okulda başarılı olamazsınız.

Mutluluğun gizi, dünyanın güzelliklerini görmek, yaşamaktır; ama sorumluluklarımızı unutmadan. Bu sebeple: Çamlıca'nın çocukları, gençleri duygularını, düşüncelerini müziğin dilinden notalarla resmin dilinden renklerle ifade ederken sporda da amacın farkındadırlar. Yalnız bedenlerini değil, iradelerini de güçlendirmek için çalışır, takım ruhuyla hareket ederler.

Çamlıca Koleji, öğrencilerinin sosyal, duygusal ve sportif yeteneklerinin gelişimini önemserken, akademik anlamda iddialı ve değerli programlar sunmaktadır. Çamlıca'da kimse kimsenin rakibi değildir. Herkesin rakibi dünkü kendisidir.

Sürekli gelişimin esas olduğu okulumuzda değerlendirmeler, bireyler arasındaki farklılığı ölçmek için değil; her bireyin kendi gelişiminde yol gösterici olmak için yapılır. Bu değerlendirmeler sonucu etkin danışmanık ve güçlü rehberlk sistemi ile ihtiyaç duyulan alanlarda öğrenciye destek sunulur.

Çamlıca'da veli, tüm sürecin aktörlerinden biridir. Seyirci değil, oyuncudur. Biz de, öğrencimiz de velimizin ilgisine, desteğine ihtiyaç duyarız. Bunun için çok güçlü iletişim kanallarına sahibiz. Birbirimizden haberdarız. Bazen problemlerle karşılaşırız. Ancak karşılaştığımız problemlerde suçlu değil, birlikte çözüm ararız. Hazırladığımiz bu bültenimizle son bir yıllık zaman diliminde yukarıda bahsettiğimiz bakış açımız doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizden bir kısmını sizlerle paylaştık.

Çamlıca Koleji'nin öğrencilerini geleceğe taşıyacak deneyime, tutkuya ve adanmışlığa sahip eğitimci kadrosu ile tanışmak ve samimi eğitim ortamını görmek için siz değerli velileri yeşil kampüsümüze beklemekteyiz.

Saygılarımla..

Mehmet ERCAN
Yönetim Kurulu Başkanı

WeCreativez WhatsApp Support
Hoş Geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?