Mehmet ERCAN

Okul kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet ERCAN 1975 Şanlıurfa doğumludur. İlk ve ortaöğrenimi Şanlıurfa’da yaptıktan sonra 1999 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesini bitirdi. ERCAN, daha sonra da Harran Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

1999’da başladığı kamu görevinde 2019 yılına kadar çeşitli okullarda öğretmen, okul müdür yardımcısı, kurucu müdür, okul müdürü olarak çalıştı.

Daha sonra Şanlıurfa İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde çalıştı. Mehmet ERCAN, 2019 yılında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı ve kamu görevinden istifa ederek Çamlıca Koleji’ni kurdu.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki görevi sırasında 2015 yılında koordinatörlüğünde başlayan “Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi (EBAP)” 2016-2017 eğitim öğretim yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülü”ne layık görüldü. EBAP kapsamında Şanlıurfa ilindeki 1754 rehber öğretmene ve tüm okul müdürlerine seminerler verdi.

2016 yılında Arge ekibindeki çalışma arkadaşlarıyla birlikte Şanlıurfa Stem ve Bilim Merkezi açılışına öncülük etti. Nobel ödüllü Bilim insanı Aziz Sancar’ın himayesinde kız çocuklarının steme dâhil edilmesine yönelik GİS Projesinin Şanlıurfa’daki atölye çalışmalarını, seminerlerini organize etti.

2017 Yılında Amerika’nın Washington şehrinde yapılan First Global Chalenge Robot yarışmasına, Türkiye’yi temsil eden ekibin yöneticisi olarak katıldı.

Ayrıca 2008 Yılında “Meslek Edindirme Kursları” ile ilgili İngiltere’de, 

2015 Yılında “Yetişkinlere İş Edindirme Kurumlarının Faaliyetleri” ile ilgili İtalya’da,

2016 Yılında “Eğitimde Yeni Teknolojilerin Kullanımı” ile ilgili Hollanda’da ve

2017 Yılında “STEM Eğitimi” ile ilgili İtalya’da kurslara ve mesleki çalışmalara katıldı.

Mehmet ERCAN, Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatının düzenlediği Stratejik plan uygulamalarının izleme ve değerlendirmesi, Öğrenmeyi öğrenme, Toplam kalite yönetimi, Uluslararası proje hazırlama eğitimi, İstatistik, Eğitimde fatih projesi teknoloji ve liderlik forumu gibi bir çok hizmetiçi eğitime katıldı.

Mehmet ERCAN’a çalışmalarından dolayı 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Aylıkla Ödüllendirme”, 2008 yılında “Teşekkür Belgesi” verilmiştir. Mehmet ERCAN, 2013 ve 2016 yıllarında ise Şanlıurfa Valiliği tarafından “Başarı Belgesi” ile ödüllendirilmiştir.

Şanlıurfadaki özel okulların, eğitimi daha iyi yerlere taşımak için bir araya geldiği Şanlıurfa Özel Okullar Platformu'nun da Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan ERCAN, Ülkemizin de içinde bulunduğu pandemi döneminde eğitime dair istişarelerde bulunmak üzere eski Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK'u ziyarette bulundu.

WeCreativez WhatsApp Support
Hoş Geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?